niegrzeczne
macierzyństwo

Co zrobić gdy Twoje dziecko jest niegrzeczne – 10 praktycznych wskazówek

1. Zamknij oczy i udawaj, że Twoje niegrzeczne dziecko nie istnieje.

2. Gdy to nie zadziała, wyjdź do innego pokoju. Tak żeby naprawdę nie widzieć dziecka.

3. Gdy mimo to, dziecko jest nadal niegrzeczne. Albowiem słyszysz jak drze się na całe gardło i tupie w pokoju obok. To możesz albo założyć na uszy słuchawki i puścić na maxa piosenkę Queen „Too much love will kill you”.

4. Albo wyjść z domu, ale to tylko w przypadku gdy ktoś w nim zostanie poza Twoim niegrzecznym dzieckiem. I tym kimś nie będzie kot. Ani pies. Ani drugie niegrzeczne dziecko. Grzeczne też nie. W ogóle to najlepiej jak w domu zostanie ojciec dziecka bo przy okazji zobaczy z czym Ty się codziennie zmagasz.

5. Nie zostawiaj z niegrzecznym dzieckiem teściowej bądź własnej matki.
Gdyż po powrocie możesz zostać obsypana siedemsetdwudziestomaczterema radami jak powinnaś swoje niegrzeczne dziecko wychowywać oraz co do tej pory (czytaj wszystko) zrobiłaś źle.

6. Gdy Twoje dziecko jest niegrzeczne w restauracji i zaczyna rzucać jedzeniem.
Wstań od stolika i po cichu przesiądź się do innego.
Najlepiej jak najdalej usytuowanego od tego, przy którym siedzi Twoje dziecko.
Nie chcesz przecież oberwać kawałkiem brokuła.
Acha i jak już się przesiądziesz to koniecznie zamów sobie kieliszek wina.
No bo w końcu jest okazja.
Jesteś przy stoliku bez dziecka!

7. Gdy Twoje dziecko jest niegrzeczne na placu zabaw, sypie piachem w oczy innych dzieci, obgryza okoliczne krzaki i bije psa sąsiadki łopatką. Załóż ciemne okulary i wyjmij z torebki książkę. Najlepiej jakiś poradnik w tylu „Jak zajść w ciążę” lub ” Nie mogę mieć dzieci – co robić?” tak aby wszyscy widzieli okładkę wyraźnie. Lecz gdy mimo to jakieś podejrzliwe spojrzenia zaczną być rzucane w Twoją stronę. I do Twoich uszu dotrą komentarze innych rodziców. Że czyj jest ten kojot w sukience w sarenki. To albo włóż słuchawki i włącz na cały regulator „Too much love will kill you”. Albo wskakuj w krzaki i udawaj, że Cię nie ma i nigdy nie było.

8. Gdy Twoje dziecko jest niegrzeczne w sklepie. Zaczyna strącać produkty z półek. Biegać jak oszalałe pomiędzy regałami i nadgryzać kajzerki wyjęte innym ludziom z koszyków. To albo padnij na ziemię udając omdlenie i czekaj aż ktoś wezwie karetkę i zawiezie Cię do szpitala gdzie będziesz mogła w spokoju odpocząć. Albo kontynuuj zakupy ze słuchawkami na uszach słuchając na maxa „Too much love will kill you”.

9. Gdy Twoje dziecko jest niegrzeczne na ulicy.
Depcze trawniki, kopie zaparkowane a nawet te jadące samochody i finalnie kładzie się na środku jezdni odmawiając dalszego spaceru. To połóż się obok niego. Włóż mu jedną słuchawkę do ucha i posłuchajcie razem piosenki Queen „Too much love will kill you.
Jest duża szansa, że w tym wypadku słowa piosenki się wreszcie spełnią i nadjeżdżający właśnie samochód Was nie zauważy.
A wtedy Twoje dziecko już nigdy nie będzie niegrzeczne.
A Ty już nigdy nie będziesz musiała sobie z tym radzić.

10. Gdy Twoje dziecko jest niegrzeczne.
Kup sobie kilka mądrych książek.
Albo wejdź na mój ulubiony portal dziecisawazne.pl i poczytaj sobie trochę na ten temat.
Bo ja sobie zupełnie z tym nie radzę.
Więc jak ja mogę radzić Tobie?

A w międzyczasie włącz sobie piosenkę Queen „Too much love will kill you” 😉

Previous Post Next Post

You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply Dagmara 4 czerwca 2017 at 10:59 pm

    Byłam kiedyś wielką fanką Queen i Freddiego… A „Too much love will kill you” jest piękne! Cudne te Twoje rady nie od parady 🙂 A z niegrzecznością dziecka jest jak w piosence Hey: trzeba to przetrwać, przeczekać, przeczekać trzeba mi… Nic innego nie działa.

    • Reply Iwa 5 czerwca 2017 at 7:51 pm

      🙂 no ogólnie z dziećmi to ta piosenka Hey chyba się sprawdza na każdym etapie 😉 najpierw kolki, potem ząbki, potem bunt, a potem to jeszcze nie wiem co ale na pewno coś będzie ;P

    Leave a Reply